Математика 3, вежбанка
Арс Ламина

Математика 3, вежбанка

Шифра на артикл: 061868
ISBN: 9786082676609
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот Математика за трето одделение во основното деветгодишно образованио е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во вежбанката се изучуваат содржини од темите: Броеви и броење, Геометрија, Операции со броеви, Мерење и Работа со податоци. Вежбанката има цел да му помогне на наставникот за поефикасна реализација на наставните содржини по математика, на ученикот, низ игровни активности, полесно да ги постигне очекуваните резултати поставени во програмата, а на родителите да го следат напредокот на своето дете.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Трето одделение
Автор Билјана Стојоска Златков, д-р Слаѓана Јакимовиќ, м-р Ирена Богданоска, м-р Мендиме Алиу
Издавач Арс Ламина
Боја Виолетова
Димензија A4
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници79

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.47 MB