Природни науки 3: вежбанка
Арс Ламина

Природни науки 3: вежбанка

Шифра на артикл: 060909
ISBN: 9786082676166
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа вежбанка претставува вежбанка по предметот ПРИРОДНИ НАУКИ за трето одделение во деветгодишното основно образование по новата наставна програма од 2022 година. Вежбанката е создадена со цел да им помогне на учениците при совладувањето на наставниот материјал по овој предмет, на наставниците за поефикасна реализација на наставните содржини, а на родителите да го следат напредокот на своето дете.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Трето одделение
Автор Дафина Клековска, Катица Митовска Христовска, Весна Баковска
Издавач Арс Ламина
Боја Виолетова
Димензија A4
Училишна година Трето одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници44

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.2 MB