Општество 3: вежбанка
Арс Ламина

Општество 3: вежбанка

Шифра на артикл: 059921
ISBN: 9786082675725
Код на производителот: 59921
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот ОПШТЕСТВО за трето одделение во основното деветгодишно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за разој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Преку вежбанката детето ќе научи како да ги совладува предизвиците на учењето и како да постигне поголем успех благодарение на сопственото залагање. Ќе стекне знаења, вештини и активности за безбедно живеење во домот и надвор од него, како и ставови и гледишта за препознавање на опасноста и нејзино избегнување, што е особено важна во неговиот развоен период. Вежбанката има цел да му помогне и на наставникот, за поефикасна реализација на наставните содржини по општество, на ученикот - полесно да ги постигне посакуваните резултати поставени во програмата, а на родителите- да го следат напредокот на своето дете.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Трето одделение
Автор Сандра Колева, Душица Јакимовска
Издавач Арс Ламина
Училишна година Трето одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB