Дванаесет македонски фотографки

Дванаесет македонски фотографки

Шифра на артикл: 008894
ISBN: 9786084871224
Код на производителот: 8894
Достапно веднаш
0 МКД
1.000 МКД
1.000 МКД
16,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Главната намера на книгава е комплексноста на фото медиумот да ја претстави преку погледот врз еден дел на совремжената македонска фотографска сcена. Богатството на медиумот сакаме да го доловиме претставувајќи ја таа сcена што покомплексно и поразлично ‒ во стилска, поетичка, идејна, техничка, родова, генераcиска… смисла. Ако сакаме да бидеме претенcиозни, книгава мое да биде и придонес за воспоставување, за артикулирање на овдешната фотографска сcена. Уредниcи: Никола Гелевски и Драги Неделчевски. Во книгата се застапени авторите: Зоран шекеров, Маја Аргакијева, Иван Блаев, Васе Аманито, Владимир Арсовски, Дејан Колевски, Билјана Јуруковски, Иван Илиев, Весна Каревска, Самир Љума, Лилика Стрезоска и Натали Башоски.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Уметност, мода и изработки
Автор Никола Гелевски, Драги Неделчевски
Број на страници127

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Roy Thomas
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Valerie Steele
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : SendPoints
1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Éric Pujalet-Plaà
2.499 МКД
40,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Swapnaa Tamhane
3.399 МКД
55,00 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Chantel Prod'Hom
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jessica Ward
2.399 МКД
38,82 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Kevyn Aucoin
1.299 МКД
21,02 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB