Вегетаријански јади - месо заборави: лекарски советник за вегетаријанци и вегани
Габриеле Издателство Реч

Вегетаријански јади - месо заборави: лекарски советник за вегетаријанци и вегани

Шифра на артикл: 058417
ISBN: 9786086555207
Код на производителот: 58417
Достапно веднаш
0 МКД
370 МКД
370 МКД
5,99 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Луѓето кои сакаат да се хранат вегетаријански или вегански сѐ уште наидуваат на по некоја предрасуда. Па дали може да се живее без месо и риба? - ги прашуваат. Само не дозволувајте да станете несигурни! Зашто научните факти потврдуваат: Вегетаријанците живеат поздраво. Лекари со долгогодишно искуство во практиката информираат во оваа книга за тоа на што би требало да внимаваат вегетаријанците при својата исхрана. И, сосема попатно, го даваат ултимативниот аргумент: Да се живее вегетаријански е здраво веќе само заради тоа што јадењето месо нѐ прави болни!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Здравје и живот
Автор Ханс Гинтер Куглер, Арно Шнајдер
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници92
Димензија21 x 21 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Greger MD
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Дин Бурнет
420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габор Мате
440 МКД
7,12 EUR
Заштеда 20%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Oonagh Duncan
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Danielle North
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.12 MB