Магичен ковчег
Антолог

Магичен ковчег

Шифра на артикл: 008316
ISBN: 9786082433592
Код на производителот: 8316
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сигрун и нејзиното семејство се кријат од времето во своите запечатени временски ковчези, кога одеднаш, ковчегот на Сигрун се отвора, а таа е соочена со свет во кој владеат напуштање и урнатини. Обидувајќи се да најде смисла во тоа што се случило, Сигрун се здруува со група деcа и со една чудна стариcа, која им раскаува приказна за алчен крал што го освоил светот, но копнеел да го освои времето. Со магичниот ковчег, проyирен како стакло, но изработен од пајакова свила, исткаен толку густо што ни времето не моело да ги пробие yидовите, кралот успеал да ја заштити ќерка си од проcесот на стареење. Еден ден, едно момче го отвора ковчеето, а принcезата открива дека поминале 20 години, а кралот полудел. Се чини како да постои некаква поврзаност меЌу приказната на стариcата и светот на Сигрун. Таа мора да ја најде врската, која да се надеваме дека ќе ѝ покае како да го поправи светот!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Андри Снаер Магнасон
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници372

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB