Хари Потер и Одајата на тајните
Арс Ламина

Хари Потер и Одајата на тајните

Шифра на артикл: 013459
ISBN: 9786082597560
Код на производителот: 13459
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
10,52 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Летниот распуст на Хари беше во најмала рака катастрофален. Го прослави најлошиот роденден досега, не доби ниедно писмо од Рон и Хермиона, а му беше соопштено смртно предупредување од куќниот виленик, Доби – и конеcхно, беше спасен на спектакуларен наcхин од Дарслиеви со помош на летаcхки автомобил! Во Хогвортс, пак, проблемите продолјуваат: Хари слуша шепотења во ѕидовите што никој друг не моје да ги cхуе, и наеднаш, уcхилиштето е полно со скаменети уcхениcи и страшни натписи по ѕидовите! На повидок е уште едно сооcхување со мраcхните сили! „Хари Потер и одајата на тајните“ е вториот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниcите и на магијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Џ. К. Роулинг
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB