Хари Потер и Пламениот пехар
Арс Ламина

Хари Потер и Пламениот пехар

Шифра на артикл: 046889
ISBN: 9786082672786
Код на производителот: 46889
Достапно веднаш
0 МКД
950 МКД
950 МКД
15,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Летниот распуст на Хари е незаборавен, за промена! Заедно со Визлиеви и Хермиона тој присуствува на Светското првенство во квидич – невообичаен настан дури и за волшебничкиот свет. Во Хогвортс, пак, првпат по неколку векови се одржува Триволшебничкиот турнир, меѓуучилиштен волшебнички натпревар во кој се соочуваат првенците на трите познати волшебнички училишта, Хогвортс, Бобатонс и Дурмстранг. Но, во заднината на сите овие настани се чувствува темнината и злото: дали конечно ќе се случи долгоочекуваното враќање на Лордот Волдеморт? „Хари Потер и Пламениот пехар“ е четвртиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниците и магијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Џ. К. Роулинг
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување0
Број на страници568

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB