Килибарниот дурбин (Темната граѓа #3)
Арс Ламина

Килибарниот дурбин (Темната граѓа #3)

Шифра на артикл: 041254
Баркод: 9786082597805
Код на производителот: 41254
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Килибарниот дурбин“ е третиот и последен том од трилогијата „Темната граѓа“ (оригинален наслов His Dark Materials). Делото е напишано уште во 2000 година, а од 2019-та трилогијата е критички и комерцијално успешна серија на Би-би-си и Ејч-би-о. Денес, романите на Филип Пулман се сметаат за модерни класици на детската литература. Вил и Лира, чиишто судбини се поврзани со моќи што ги надминуваат нивните светови, беа насилно разделени. Но, тие мораат да се пронајдат еден со друг, бидејќи пред нив лежи најголемата војна на сите времиња – и патување во едно темно место, од кое никој никогаш не се вратил...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Филип Пулман
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Harrison
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Townsend Jessica
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB