Воините на загубената плима (Чувари на бурата #2)
Антолог

Воините на загубената плима (Чувари на бурата #2)

Шифра на артикл: 093970
ISBN: 9786082436463
Автор: Кетрин Дојл
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Опис Дополнителни информации Коментари #2 Чуварот на бурата Фион Бојл е Чувар на бурата на Аранмор помалку од шест месеци кога илјадници застрашувачки Ловци на души пристигнуваат на островот. Следбениците на лошата волшебничка Мориган се дојдени за да ја воскреснат нивната водачка, а Фион нема моќ да ги запре. Магијата на Чуварот на бурата го има напуштено, а бидејќи сеќавањето на дедо му се намалува, Фион мора да се потпре на своите пријатели Шелби и Сем во повикувањето на војската од сирени. Но, никој друг не верува дека страшните морски суштества воопшто постојат. А како тој може да докаже дека е во право кога ја нема сопствената магија? Додека Фион ја почнува потрагата по загубената војска, другите островјани се подготвуваат за инвазијата на Ловците на души. Борбата за спас на Аранмор тукушто почна.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Кетрин Дојл
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници224
Димензија13x20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Veronica Roth
1.099 МКД
17,78 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB