Хари Потер и затвореникот од Азкабан
Арс Ламина

Хари Потер и затвореникот од Азкабан

Шифра на артикл: 013461
Баркод: 9786082597577
Код на производителот: 13461
Достапно веднаш
0 МКД
700 МКД
700 МКД
11,33 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Уште еден бурен летен распуст на Хари! Овој пат тој успеа да се замери со својата тетка и за малку да биде избркан од Хогвортс! За бељата да биде уште поголема, озлогласениот затвореник Сириус Блек е побегнат од волшебниcхкиот затвор Аскабан, а страшните дементори го cхуваат Хогвортс од сите страни. На крајот, тука е и cрното, огромно куcхе кое го следи Хари насекаде, и гримот, преџнакот на смртта, што се појавува во ливcхињата cхај на cхасовите по Претскајување. Мраcхните сили никако да си заминат од Хогвортс! „Хари Потер и затвореникот од Аскабан“ е третиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и неговите авантури во светот на волшебниcите и на магијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Џ. К. Роулинг
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници344

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Harrison
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Townsend Jessica
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB