Настани

Прв официјален Pokémon-настан за македонските фанови во „Литература.мк суперстор“ во „Дајмонд мол“

15.03.2024.
Прв официјален Pokémon-настан за македонските фанови во „Литература.мк суперстор“ во „Дајмонд мол“
Прв официјален Pokémon-настан за македонските фанови во „Литература.мк суперстор“ во „Дајмонд мол“

Македонските фанови, конечно, ќе можат да учествуваат на настан инспириран од светот на Pokémon (Покемон)! 

Книжарницата „Литература.мк суперстор“ во „Дајмонд мол“ ќе биде домаќин на првиот официјален Pokémon-настан во нашата земја, кој ќе се одржи на 23 март (сабота), со почеток во 18 часот.

На интерактивниот настан, кој „Литература.мк“ го организира во соработка со „Комикс“ и „Пагода“, ќе се одржи размена на карти, турнир со играта Pokemon Go на мобилен, ќе има едукативен и натпреварувачки дел, како и многу изненадувања и подароци. Исто така, ќе има и презентација на брендот за најмладите посетители.

„Литература.мк“, како најголем застапник на производи инспирирани од светот на Pokémon, ќе обезбеди многубројни изненадувања и награди за македонските фанови. Исто така, почнувајќи од 15 март, ќе има 20% попуст за онлајн-нарачките преку https://www.literatura.mk/proizvodi/pokemon на дел од производите на Pokémon.

Pokémon е популарна јапонска франшиза, која се состои од видеоигри, анимирани серии и филмови, размена и игри со карти и друго. Франшизата се одвива во заеднички универзум, во кој луѓето коегзистираат со суштества познати како Pokémon.

Настанот во „Литература.мк суперстор“ е од отворен тип и за фанови од сите генерации, кои може да се вклучат во размената и во игрите.

Gotta Catch 'Em All во Скопје!

Ве очекуваме!

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.640 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.499 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.799 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.640 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
790 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.290 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.290 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
350 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
1.640 МКД

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

17.
Apr.
Настани
Со свеченост во книжарницата „Литература.мк“ во „Дајмонд мол“, вчеравечер (16 април) беше врачена наградата „Пегаз“ за 20...
12.
Apr.
Настани
Си беше еднаш... Ова се првите зборови со кои почнува раскажувањето на приказните, волшебно навестување дека почнува ново патување во светот на бајките. Со о...
11.
Apr.
Настани
Свеченото доделување на наградата „Пегаз“ за 2023 година и промоцијата на победничкиот роман – „Риба во(н) мрежа“ од авторката ...
09.
Apr.
Настани
Новата книга за деца, со најубавите бајки на сите времиња, „Си беше еднаш“, ќе биде промовирана на 11 април (четврток), со почеток во 19 часот, в...
05.
Apr.
Настани
Светот на децата, нивното растење, нивните палавости, мудрости, емоции и разни ситуации, се инспирација за неуморниот писател Васил Мукаетов, кој, вчеравечер...
04.
Apr.
Настани
Новата книга „Има ли и страна петта?“ на еден од најплодните македонски писатели за деца, Васил Мукаетов, ќе биде промовирана денес, на 4 април (...
03.
Apr.
Настани
Сликовницата „Рокчето“ од Никола Маџиров, чија приказна е поврзана со настанување на градот Струмица, се врати дома – во градот под Царевит...
29.
Mar.
Настани
Сликовницата „Рокчето“ од поетот Никола Маџиров, со илустрации на Анета Илиевска, ќе биде промовирана на 2 април (вторник), во 18 часот, пред кни...
25.
Mar.
Настани
Светот на Pokémon оживеа во Скопје! Како на светските собири посветени на мегапопуларната јапонска анимирана франшиза, „Литература.мк“ во ...
21.
Mar.
Настани
Со мисија да им помогне на децата во првите чекори во самостојно читање, како и да даде значајна поддршка на наставниците за време на часовите, професорката ...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB