Ново

Најголемата е-книжарница www.literatura.mk слави роденден со подароци за читателите

01.07.2024.
Најголемата е-книжарница www.literatura.mk слави роденден со подароци за читателите
Најголемата е-книжарница www.literatura.mk слави роденден со подароци за читателите

Со подароци за читателите, вредносни ваучери и книги, најголемата е-книжарница кај нас www.literatura.mk го прославува својот прв роденден. Со регистрација на https://www.literatura.mk/registracija, посетителите на веб-продавницата до 12 јули можат да се пријават и да станат потенцијални добитници на некој од подароците. Секој ден се доделува подарок книга, а на 12.07, точно во 12:07 часот, по случаен избор ќе бидат извлечени добитниците на три вредносни ваучери.

Онлајн-книжарницата на „Литература.мк“, која постои повеќе од 12 години, минатата година на 12 јули го доби својот нов дизајн и стана најголемата е-книжарница во државата. Со новата понуда, www.literatura.mk стана повеќе од книжарница со 8.000 книги од над 60 издавачки куќи и повеќе од 15.000 производи од 80-тина брендови. Покрај книгите, застапени се подароци, дизајнерски додатоци за домот и канцеларијата, играчки, едукативни, арт и колекционерски производи и школска опрема.

Кон крајот на минатата година, веб-шопот на „Литература.мк“ се спои со „КупиКнига.мк“ во една е-книжарница. И двете е-книжарници, кои досега беа најпосетуваните интернет-страници за купување книги кај нас, продолжија да работат на заедничката веб-адреса www.literatura.mk, со што „Литература.мк“ го задржа статусот на најголемата македонска е-книжарница. Со ова, www.literatura.mk останува прв избор за купување книги, со најголем и најдобра понуда, најдобро корисничко искуство и најпрофесионална грижа за сите читатели во нашата држава.

„Литература.мк“ е веќе добро препознатлив синџир книжарници, со физичка продажба на улицата „Македонија“, во „Дајмонд мол“, „Сити мол“, „Ист гејт“ и ТЦ „Буњаковец“ во Скопје, како и на Широк сокак во Битола и во центарот на Струмица.

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

15.
Apr.
Ново
Станува збор за книжевно-ликовна приказна на кирилско и на Брајово писмо, за она што се гледа и за она што не може да се види. Метафорични очи во кои живеат ...
06.
Mar.
Ново
„Изгубениот“ и досега необјавен роман на нобеловецот Габриел Гарсија Маркес – „Се гледаме во август“,  денеска излезе од п...
05.
Mar.
Ново
Од креаторот на „Валјутејнмент“ (Valuetainment), број 1 канал на „Јутјуб“ за претприемачи и „еден од највозбудливите мислители&...
02.
Feb.
Ново
Книгата „Чичко маестро Џамбаз - во светот на децата“ посветена на композиторот и диригент Александар Џамбазов, од познатите македонски музич...
12.
Jan.
Најнови изданија
„Рокчето“ е прва книга за деца на Никола Маџиров, еден од најистакнатите и најпреведуваните современи македонски поети во светот.
10.
Jan.
Ново
Книжарницата „Литература.мк Суперстор“ и кафе-барот „Кафе Литература“ ја почнаа својата нова приказна на нова станица, во рамките на ...
25.
Dec.
Ново
Ракописот „Риба во(н) мрежа“ од авторката Јована Матевска Атанасова е победник на петтото издание на книжевната награда „Пегаз“ за на...
21.
Dec.
Ново
Одбројуваме до крајот на 2023 година со неколку наслови новитети, во издание на „Арс Либрис“ – дел од „Арс Ламина – публикации&...
15.
Dec.
Ново
Под слоганот „Најдоброто станува подобро“, „Литература.мк“ го најави спојувањето со „КупиКнига.мк“ во една е-книжарница. ...
07.
Dec.
Ново
Разиграјте ги претпразничните моменти на своите најмили и подарете новогодишни смарт пакетчиња исполнети со новогодишни книги и сликовници, боенки, изда...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 7.79 MB