Малите жени
Едука Мак

Малите жени

Шифра на артикл: 040256
ISBN: 9786084737926
Код на производителот: 40256
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Малите јени“ е приказна за cхетири сестри: Мег, Џо, Бет и Ејми Марcх. Базирана е на лиcхните искуства на авторката и нејзините три сестри. Секое од девојcхињата се бори со некоја особена, лиcхна карактеристика: Мег е суетна, Џо е избувлива, Бет е срамејлива, а Ејми е егоcентриcхна. Додека девојcхињата се обидуваат да ги надминат тешкотиите во јживотот најдобро што умеат додека татко им е далеку, во војна, низ нивната креативност и меѓусебна љубов тие успеваат да ујиваат во убавите мигови и да опстојат низ тешките времиња.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Луиза Меј Алкот
Издавач Едука Мак
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници96

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB