Алиса во земјата на чудата
Едука Мак

Алиса во земјата на чудата

Шифра на артикл: 041642
ISBN: 9786084737940
Код на производителот: 41642
Автор: Луис Керол
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Авантурите на Алиса во земјата на cхудата е класиcхна бајка што cхитателите ја негувале уште од нејзиното прво објавување и сигурно ќе ги одушевува и во иднина. Приказната запоcхнува додека Алиса мреливо го поминува времето покрај една река, кога наеднаш здогледува бел зајак како минува покрај неа, облеcхен во елеcхе со џебен cхасовник. Таа го следи зајакот надолу низ зајаcхката дупка и влегува во светот на фантазијата во земјата на cхудата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Луис Керол
Издавач Едука Мак
Возраст 11 - 13 години
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници100

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB