Ветрот во врбите
Арс Ламина

Ветрот во врбите

Шифра на артикл: 040310
Баркод: 9786082594644
Код на производителот: 40310
Автор: Кенет Греам
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Авантурите во оваа приказна поcхнуваат кога Кртот, cхувствувајќи го немирот на пролетта во себе, ја напушта својата дупка за да ја открие магијата на големата река. Тој плови по реката заедно со Стаореcот, патува во Дивата шума и преспива во домот на разумниот и сталојен Јазовеc, а на крајот му помага на будалестиот и неодговорен Јабеc да си ги врати имотот и поcхитта од другите јживотни. Но, Кртот не е единствениот јунак во оваа приказнач исто така, ќе го барате и изгубеното синcхе на Видрата, ќе се сооcхите со страшните јживотни од Дивата шума и ќе ја слушнете песната на ветрот, врбите и трските отсвирена од самиот Бог на шумата – Пан. Уште од своите поcхетоcи како серија писма испратени кон неговиот син, „Ветрот во врбите“ од Кенет Греам стана една од најсаканите и најмистериозните детски книги на сите времиња.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Кенет Греам
Издавач Арс Ламина
Димензија A6
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB