Старецот и морето
Едука Мак

Старецот и морето

Шифра на артикл: 040257
Баркод: 9786084737957
Код на производителот: 40257
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Стареcот и морето“ е приказна за еден стар рибар, Сантијаго, кој заминува на својот вообиcхаен риболов и прави огромен улов, најголемиот во неговиот јживот. Меѓутоа, една ајкула го напаѓа и се обидува да го украде неговиот улов. Сантијаго со денови се бори со ајкулата. Најпосле, тој се враќа преморен на брегот, парталав и разоcхаран.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Ернест Хемингвеј
Издавач Едука Мак
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници64

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB