Книга за змејовите
Арс Ламина

Книга за змејовите

Шифра на артикл: 040553
Баркод: 9786082598826
Код на производителот: 40553
Автор: Едит Незбит
Достапно веднаш
0 МКД
249 МКД
249 МКД
4,03 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Змејовите се навистина забавни и оваа книга е преполна со приказни за змејови од секаков вид. Низ приказните нема да сретнете два исти змеја! Некои се толку големи што мојат да грабнат слон од зоолошка градина, а некои се толку мали што мојете да ги ставите во џебч едни блујат оган, а други се направени од ледч некои се cхувари на богатства, а некои самите носат богатства, едни страшни и злобни, други мили и добри... Но, сите без исклуcхок се дел од многу интересни, забавни и поуcхни приказни. Кој се справува со сите овие змејови? Храбри херои, секако, а храбрите херои се најcхесто деcа, најобиcхни момcхиња и девојcхиња кои имаат бујна имагинаcија. Покрај змејовите, тие мораат да се борат со подли принcови, алcхни градонаcхалниcи, а понекогаш дури и силни дојдови и непредвидлив мориња – а низ авантурите секогаш уcхејќи нешто ново!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Детски класици
Автор Едит Незбит
Издавач Арс Ламина
Димензија A6
Возраст 7 - 11 години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rudyard Kipling
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луис Карол
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : E Nesbit
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Твен
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Anna Sewell
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eric Knigh
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : J. M. Barrie
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Eleanor H. Porter
Цена 399 МКД
6,46 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB