Причина и настанување на сите болести
Габриеле Издателство Реч

Причина и настанување на сите болести

Шифра на артикл: 058439
Баркод: 9989688338
Код на производителот: 58439
Автор: Габриеле
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Една фундаментална Христова објава од 1986 година. „Во оваа објава Јас ви давам преглед на тоа како настана Падот, како беа создадени првите причини, коишто потоа повлекоа други причини по себе; оти, преку тоа настанаа страдање, неволја и болест. Наедно Јас давам увиди во вечните закони на Мојот Татко и покажувам како може човекот да ги спречи причините, или навреме да ги реши пред да стапат во дејство: Јас покажувам како можат преку однесувањето на поединецот да се ублажат, или да се укинат последиците.“ Ова опфатно дело дава наполно нови сознанија за меѓузависностите на космосот и материјалниот свет, за граничните подрачја меѓу Дух и материја и за тековите во внатрешното на човекот, коишто доведуваат или до болест, или до здравје.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Габриеле
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2010
Број на страници336
Димензија12 x 17 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.18 MB