Голема книга на тестови (5-6 години)
Топер

Голема книга на тестови (5-6 години)

Шифра на артикл: 005558
ISBN: 9786082080819
Код на производителот: 5558
Издавач: Топер
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е книга на тестови која ќе ви помогне да ја сумирате сета работа околу развојот на 5-6 годишно дете и да го подготвите за следната етапа на предавања. Книгата се состои од 8 делови кои ги опфаќаат сите страни на развојот и обуката на детето: внимание, мислење, теcхен говор, моторика и.т.н. Секоја тема се состои од задаcхи за проверка - тестови, според кои лесно се определува нживото на развојот на детето. На крајот на секој дел дадени се дополнителни вежби.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Едукативни игри и квизови
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници127

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB