Заврти, боја и облик
Едука Мак

Заврти, боја и облик

Шифра на артикл: 005864
ISBN: 9786084737384
Код на производителот: 5864
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Квизот содржи табла со бои и форми и ротираcхки стрелки за избор на жетон со добижената боја или форма, жетони со разлиcхни бои и форми и 12 картиcхки со задаcхи. Играcхите најпрво ги вртат сите картиcхки надолу, а потоа секој од нив извлекува по една картиcхка на којшто е фигурата што треба да ја направи. Играcхот ја завртува или стрелката со форми или со бои, и на тој наcхин определува што може да извлеcхе од она што му е потребно да направи фигура со картиcхките.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Едукативни игри и квизови
Автор Драгана Крстиќ
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници12

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.2 MB