Квиз - Пронајди го натрапникот

Квиз - Пронајди го натрапникот

Шифра на артикл: 012099
Код на производителот: 12099
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Квизот содржи 48 илустрирани задачи, „магичен прозорец“ за отчитување на точниот одговор и ливчиња за бележење на резултатите. Задачите прикажани на сликите се наменети за деца на возраст од 4 до 7 години. Илустрирани се доволно сугестивно на општо поставената задача ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ, што е воедно и насловот на квизот. НАТРАПНИК – објект што според некој критериум не припаѓа на групата како останатите пет на картичката (на пример: не е овошје, не е зеленчук, не е домашно животно, не е птица, не е цврста храна, не е зимска облека, не е со иста форма, не е со иста боја ...). Решенијата се единствени. Со поставување на „магичниот прозорец“ над црвеното поле, може да се провери точниот одговор на интересен и нестандарден начин. Под точниот одговор се крие знакот „смајли“. Овој квиз може да се користи повеќе пати и со повеќе играчи. Квизот може да го игра поединец или група, при што секому може да му се бележат резултатите и на крајот да се прогласи победник.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Едукативни игри и квизови
Автор Драгана Крстиќ
Број на страници48

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB