Сексот и религијата : од балови на невиност до богоугодна хомосексуалност
Бата Прес

Сексот и религијата : од балови на невиност до богоугодна хомосексуалност

Шифра на артикл: 000158
ISBN: 9786084654421
Код на производителот: 158
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
.Религијата го забранува и го наложува сексот, го осудува и го благословува, го казнува и наградува. Полот на нашите сексуални партнери, брачната состојба, расата, бојата, религијата и кастата, може да не доведе до спасение или до христијанско проклетство. Додека некои моми - христијанки во Америка на балови танцуваат со своите татковци и му ветуваат на Бога дека невиноста ќе ја чуваат до бракот, будистичките монаси хомосексуалните односи ги сметаат за света тајна. Дали Бог го осудува бракот меѓу црнците и белците, дали луѓето можат да имаат секс во рајот? Книгава се занимава и со односот на различни религии кон сексуалноста, со расизмот и сексуалните односи со демони, говори за изнудениот секс и за целибатот, за разводот, религијата и полигамијата. Книгата на контроверзниот норвешки социолог и филозоф е најпреведуван, најпродаван, најчитан, најдокументиран и најполемичен труд од оваа област во светот. ....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Даг Ејстејн Ендше
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници275

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB