Книга за петте прстени
Икона

Книга за петте прстени

Шифра на артикл: 006539
ISBN: 9789989168970
Код на производителот: 6539
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
6,46 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„На Wall Street, кога Мусаши зборува, луѓето слушаат“ Time Magazine „Читајте ги поуките на Мусаши како поуки од најновите бизнис-менаџмент гуруа. Секој би можел да успее во бизнисот спроведувајќи ја проникливоста за конфликт и стратегија на Мусаши.“ INC Magazine Ова за првпат е запишано во петте книги за Земјата, Водата, Огнот, Традицијата (Ветерот) и Празнината. Ова е Патот за луѓето кои сакаат да ја научат мојата стратегија: • Не размислувајте нечесно. • Патот се достигнува преку вежбање. • Запознајте се со секоја вештина. • Научете ги патиштата на сите професии. • Разликувајте ги добивката и загубата како што се сфатени од светот. • Развијте интуитивно расудување и разбирање за сè. • Забележувајте ги работите кои се незабележливи. • Обрнувајте внимание дури и на ситниците. • Не правете ништо залудно. Извадок од КНИГАTA ЗА ПЕТТЕ ПРСТЕНИ
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Мијамото Мусаши
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници135

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Демостен
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Isaac Newton
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB