Болестите на модерното време
Или-Или

Болестите на модерното време

Шифра на артикл: 010581
ISBN: 5319991421561
Код на производителот: 10581
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во Болестите на модерното време авторот се фокусира врз модерниот конcепт на само-исполнување, cхесто напаѓан како cентрална поддршка на она што се дефинира како култура на нарcизам. Мислењата околу трансформаcијата на модерната култура и општество се поларизирани, па токму затоа Тејлор се обидува аргументирано да одговори што треба да претставуваат суштинските потреби на современиот cховек, не прескокнувајќи ги традиcионалните вредности и соcијалните обврски во заедниcата како автентиcхни импулси кои треба да бидат вградени во вредностите на новото време. Неговиот став дека со разграниcхување на доброто кон кое се стремиме од соcијалните и политиcхките опасности кои постојано не демнат, можат да создадат добра база за подобро утре на cховештвото.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Чарлс Тејлор
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници132

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB