Валден
Табахон

Валден

Шифра на артикл: 036070
ISBN: 9786084566069
Код на производителот: 36070
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Отидов во шумата затоа што сакав да ивеам со промисла, да се соочам само со суштинските факти на животот, а не кога ќе дојдам до тоа да умрам, да откријам дека не сум ивеел, вели авторот на оваа култна книга, која иако е напишана во 19. век, е неверојатно точна дијагноза на проблемите на нашиот, 21. век. Дали е моно човек да се ослободи од прекумерните луксузи, ивеејќи едноставен и скромен живот? Ова е прекрасен филозофски и практичен водич за начините на кои мое да се оствари оваа cел.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Хенри Дејвид Торо
Издавач Табахон
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници309

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB