Флуидно зло
Слово

Флуидно зло

Шифра на артикл: 060472
ISBN: 9786084656845
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа своја книга, Бауман и Донскис даваат теориска основа за она што го именуваат како „флуидно зло“, односно злото што се шири како капиларна мрежа во современиот глобализиран и дијаспоризиран свет на потрошувачката, политичката бесчувствителност, меѓучовечката нетолеранција и губењето на чувството за другиот, недостатокот на емпатија и на животни алтернативи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Зигмунт Бауман, Леонидас Донскис
Издавач Слово
Боја Зелена
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници220

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB