Уметноста на слободното време
Ѓурѓа

Уметноста на слободното време

Шифра на артикл: 096304
ISBN: 978-608-201-255-1
Автор: Херман Хесе
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Една необична, но многу едноставна тајна мудрост нѐ учи дека и најмалиот алтруистички чин го збогатува човекот, а дека секој напор да се здобие со богатство и моќ го осиромашува. Тоа го знаеле и за тоа нѐ учеле Индијците, грчките филозофи и илјадници мудреци и поети, чии дела го надживеале нивното време... Можете да се согласите со Платон, Шилер или Спиноза: врховната мудрост секаде нѐ учи дека не моќта и богатството, туку само љубовта може да нѐ усреќи...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Херман Хесе
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници188

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
12,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB