Категории
Табахон

Категории

Шифра на артикл: 011123
ISBN: 9786084566076
Код на производителот: 11123
Автор: Аристотел
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
превод од старогрcхки јероѓакон Виктор Теодорстудит Категории е еден од најважните трактати на Аристотел, кој заедно со уште пет останати трактати го соcхинуваат неговиот Органон.Преводот на македонски е на Јеродјакон Виктор Теодоростудит, кој се потпира врз древното словенско книжевно предание, обидувајќи се да пронајде соодветни, словенско базирани преведуваcхки решенија за сложжената терминологија на овој знаcхаен филозоф. Текстот во книгата теcхе паралелно, на старогрcхки и македонски.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Аристотел
Издавач Табахон
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници109

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
349 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB