Сјаење
Арс Ламина

Сјаење

Шифра на артикл: 000994
ISBN: 9786082296661
Код на производителот: 994
Автор: Стивен Кинг
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 150 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сјаење претставува олицетворение на современиот хорор-роман и дава прониклив увид во едно растурено семејство, во мрачните ходници на душата и во човековата слабост. Талентот на Стивен Кинг не бил поблескав во ниту една книга. Џек Торенс, неговата жена Венди и синот Дени се вселуваат во хотелот „Видиковец“, бидејќи Џек ја добива работата на чувар во зимскиот период. Неколку месеци отсечени од цивилизација, Џек се обидува да се избори со алкохолизмот и со нападите на бес додека ја пишува новата театарска претстава. Но, силите на темнината што престојуваат во хотелот „Видиковец“ – кој има долга историја на насилства – сакаат да го земат Дени заради неговите силни прекогнитивни способности и да се послу/ат со слабостите на Џек за да го зграпчат момчето...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Хорор
Автор Стивен Кинг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници456

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Хорор 093748
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093591
Автор : Dan Simmons
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093590
Автор : Dan Simmons
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093579
Автор : Stephen King
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093569
Автор : Stephen King
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093491
Автор : Grady Hendrix
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093489
Автор : Eric LaRocca
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 062445
Автор : Kerri Maniscalco
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 978144
Автор : Stephen King
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 054402
Автор : Bram Stoker
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 054279
Автор : Стивен Кинг
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда 36%
390 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 052282
Автор : Gabriel Bergmoser
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB