Колку покрваво
Арс Ламина

Колку покрваво

Шифра на артикл: 044847
ISBN: 9786082671970
Код на производителот: 44847
Автор: Стивен Кинг
Достапно веднаш
0 МКД
570 МКД
570 МКД
9,22 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од број еден авторот на бестселери на „Њујорк тајмс“, легендарниот раскажувач и мајстор за куса фикција, доаѓа исклучителна колекција од четири нови раскази – „Телефонот на господин Хариган“, „Животот на Чак“, „Колку покрваво“ и „Стаорец“ – секој од нив носејќи го читателот на интригантни и застрашувачки места. Расказот е форма на која Стивен Кинг во неговата неверојатна кариера постојано ù се враќа, од нив многу преточени во култни филмови, како „Тело“ („Биди покрај мене“) и „Рита Хејворт и бегството од Шошенк“ („Бегството од Шошенк“). Како и неговите претходни збирки раскази, „Колку покрваво“ е колекција од уникатна куса фикција од автор кој со децении суверено владее на тронот на жанрот хорор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Хорор
Автор Стивен Кинг
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници431

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Хорор 093748
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093591
Автор : Dan Simmons
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093590
Автор : Dan Simmons
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093579
Автор : Stephen King
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093569
Автор : Stephen King
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093491
Автор : Grady Hendrix
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 093489
Автор : Eric LaRocca
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 062445
Автор : Kerri Maniscalco
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 978144
Автор : Stephen King
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 054402
Автор : Bram Stoker
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Хорор 054279
Автор : Стивен Кинг
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда 36%
390 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 052282
Автор : Gabriel Bergmoser
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB