Дракула
КСЦ Полица

Дракула

Шифра на артикл: 003556
ISBN: 9786082052144
Код на производителот: 3556
Автор: Брам Стокер
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога Дјонатан Харкер е повикан да оди во Трансилванија на Карпатите во врска со купопродажба на недвижен имот, тој не знае дека влегува во дувлото на крволочниот вампир, грофот Дракула. Дракула спие во тивок гроб под својот пуст замок. погледот му е студен, а лицето му е смртно бледо. Но, на неговите усни има подбивна насмевка - и капки свежа крв. Тој е мртов со векови, а сепак не може да умре... Иако Брам Стокер не го измислил вампирот Дракула, влијанието од неговиот роман врз популарната култура е непобитно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Хорор
Автор Брам Стокер
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници507

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Хорор 094174
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 093748
500 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 093591
Автор : Dan Simmons
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 093590
Автор : Dan Simmons
1.099 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 093579
Автор : Stephen King
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 093569
Автор : Stephen King
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 093491
Автор : Grady Hendrix
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 062445
Автор : Kerri Maniscalco
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 978144
Автор : Stephen King
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 054402
Автор : Bram Stoker
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Хорор 054279
Автор : Стивен Кинг
390 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.15 MB