Ѕидарите: Приказна за проучување на масонството

Ѕидарите: Приказна за проучување на масонството

Шифра на артикл: 094198
ISBN: 9786082014012
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ѕидарите се смета за една од најдобрите книги на оваа тема. Њутон овде ги поставува темелите на масонството во неговите дела за историјата, значењето и филозофијата на занаетот. За разлика од другите дела од ваков тип, овде нема набројување на факти и датуми, туку оваа книга се базира на наративот за да се даде длабок увид во основата на занаетот. Ќе прочитате сѐ за навестувањата и предвидувањата на масонството, за Редот на градителите и за карактерот, верата и филозофијата на масонството и неговото влијание на општеството и државата. Откријте го мистицизмот на масонството и неговото влијание врз случувањата денес.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Џозеф Форт Њутон
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници252
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Simon Sebag Montefiore
2.499 МКД
40,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Thomas Bender
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara Bond
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
20.000 МКД
323,62 EUR
Sačuvano u omiljne
950 МКД
15,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB