Апокалипсата на слободното масонство

Апокалипсата на слободното масонство

Шифра на артикл: 094220
ISBN: 9786082014364
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Пауло Кастелс (1867–1934) e еден од најважните автори во историјата на масонството. Неговите дела се преведени на многу јазици, а меѓу најпознатите му се вбројуваат: „Оригинални тајни во масонството пред 1717“; „Аритметиката на Масонеријата“; „Потеклото на масонските степени“ и други. Спознајте го патот по кој минувале кандидатите-масони за да бидат примени во Редот. „Материјалното блаженство“ се воспоставува одеднаш, но просветлувањето на умот продолжува во текот на целиот живот. Пауло Кастелс ја открива хиерархијата во Редот на масоните со акцент на симболиката на светлината во Големата ложа. Влезете во ложата на масоните и ќе откриете една величествена глетка која останува скриена за нашите очи!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Пауло Кастелс
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници216
Димензија21cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Simon Sebag Montefiore
2.499 МКД
40,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Thomas Bender
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara Bond
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
20.000 МКД
323,62 EUR
Sačuvano u omiljne
950 МКД
15,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB