Мојата вежбанка за именки
Арс Ламина

Мојата вежбанка за именки

Шифра на артикл: 047824
Баркод: 9786082671253
Код на производителот: 47824
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
2,91 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Мојата вежбанка за именки“ претставува работна тетратка за изучување на именките низ игра и забава. Содржината и активностите во оваа вежбанка се приспособени за возраста на учениците и главно се наменети за самостојна работа. Оваа вежбанка е изработена во согласност со содржината на наставната програма по предметот македонски јазик што се изучува во трето, четврто и петто одделение. Во вежбанката се понудени активности и задачи за совладување на именките и нејзината цел е преку различни забавно-едукативни активности учениците да го осознаат и совладаат јазикот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Книги со активности
Автор Маја Буклеска, Лидија Балџиева
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 650 МКД
10,52 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 99 МКД
1,60 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 79 МКД
1,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ars Lamina
Цена 118 МКД
1,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 98 МКД
1,59 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 640 МКД
10,36 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB