Сварог
Арс Ламина

Сварог

Шифра на артикл: 000518
ISBN: 9786082474670
Код на производителот: 518
Достапно веднаш
0 МКД
229 МКД
229 МКД
3,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Свароф е необичен триптих составен од четири раскази врамени меѓу сновидни средби на претпоставениот раскажувач со насловната фигура и две дијаметрално спротивни новели што видливо се отклонуваат од исповедниот тон на првата третина од книгата, Додека расказите раскопуваат низ слоевите носталгија и страв за да ја истражат природата и длабочината на неколку рани трауматски искуства, Мрежница е антиновела што ги пречекорува границите на разбирливиот јазик за да го проблематизира самото постоење: своето и на својот главен протагонист.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Коста Бојчевски
Издавач Арс Ламина
Возраст 13+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB