Македонски дел од пеколот : сценарио за долгометражен игран филм
Арс Ламина

Македонски дел од пеколот : сценарио за долгометражен игран филм

Шифра на артикл: 009713
Баркод: 9786086626341
Код на производителот: 9713
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сcенариото е напишано од Славко Јаневски, врз основа на романот на Панде Ташковски Доследи на заветот. Филмот, во реија на Ватрослав Мимиcа, кој и соработува во изработката на сcенариото, премиерно е прикаан во 1971 година. Следната година ја добива наградата Златна арена за најдобро сcенарио на Фестивалот на југословенскиот игран филм во Пула.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Славко Јаневски, Ватрослав Мимица
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници157

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB