Песја прељуба
Арс Ламина

Песја прељуба

Шифра на артикл: 043019
ISBN: 9786082671499
Код на производителот: 43019
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вистинито ли беше неговото каење, или само маска од интерес? Човекот не е отворена книга со крупни букви, наизуст да го прочиташ. Луѓето, генерално, се повеќе користат шифрирани постапки. Често и сами ја забораваат сопствената лозинка. Жално. Народната мудрост вели дека песот е најдобриот пријател на човекот, дека неговата верност не познава граници. Но дали нашата верност е подеднакво голема? Дали човекот може да се пофали дека е најдобриот пријател на песот? Во денешно време, кога, луѓето се кријат зад маски за полесно да се измамат и да си наштетат едни со други, што може да направи еден пес, за да се заштити од оваа заразна дволичност и опасно лицемерие? Во овој нов роман, Велко Неделковски се обидува да им даде глас на тие што се секогаш околу нас, без разлика на нашето однесување - истите тие за кои се грижиме, ги отфрламе, ги труеме, ги сакаме и ги мразиме. Со тоа не тера, на длабоко етички и хуман начин, да се запрашаме дали сме дојстојни за песјата верност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Велко Неделковски
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници96

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB