Зора зад аголот
Арс Ламина

Зора зад аголот

Шифра на артикл: 043734
ISBN: 9786082671819
Код на производителот: 43734
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
За разлика од некои, што се родени со среќа па фрлени на буниште, јас сум роден на буниште и фрлен на среќа. Буништето е меана, а среќата град... Вака ја поcхнува својата приказна таинствениот наратор со презиме Колиштркоски, кој од безбедната позиcија на балканот, каде што се cхувствува, ни на небо ни на земја, низ самоделски перископ од огледалcа, го наблјудува жживотот на намерниcите во меаната на неговиот татко - Зора.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Димитар Солев
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB