Храмот на натписите
Арс Ламина

Храмот на натписите

Шифра на артикл: 046419
ISBN: 9786082673141
Код на производителот: 46419
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Тлото запоЧнува да се тресе... Консепсион, Чиле, 2010 година. Во cелиот тој хаос на Нивес и приоа Жена која и подава мистереиозен предмет со шест симболи и во истиот момент починува. Нивес и нејзиниот брат Сантијаго се обидуваат да ја откријат тајната на предметот, кој ги води во три држави, од урбаните средини на Ванкувер, до длабоките xунгли на Јукатан и Мексико. Трилер - авантура која ќе ве однесе на многу историски места кои кријат таинствени симболи, кодови и изгубени древни градови. Сантијаго и Нивес ќе бидат принудени да затропаат на вратите од универзитетот на Ванкувер, каде што ќе побараат помош од двајcата научниcи, Насим и Марк. Потоа сите заедно тргнуваат на едно наобично патување со многу тајни, но и опасности кои ги демнат од сите страни....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Петар Стојановски
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB