Опасна игра
Арс Ламина

Опасна игра

Шифра на артикл: 046449
ISBN: 9786082673424
Код на производителот: 46449
Автор: Мери Арсова
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Давид е обиcхно момcхе кое јивее монотон и здодевен јживот. Има работа што ја мрази и свршениcа во која се сомнева дека е вљубен. Еден вообиcхаен мартовски ден, кој по ништо не навестува дека ќе биде пресуден во неговиот јживот, слуcхајно се среќава со Ева, неговата средношколска љубов. Таа е одамна преселена во Америка и омајена за богат американски бизнисмен. Оваа средба, што навидум поcхнува да се развива во тајна љубовна приказна, всушност, е многу опасна, промислена игра. Во својот дебитантски роман, Мери Арсова ни носи непредвидлив крими-трилер, маскиран под превезот на една наивна романса, наметнувајќи ги прашањата: што ако немаме избор? што ако мораме да го промениме својот јживот cелосно, за да прејивееме? За да ги заштитиме своите најмили? Токму овој роман ќе ни покаје што сè сме подготвени да направиме, кога јживотот ни задава удари и нè остава да се бориме потполно сами.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Мери Арсова
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Саша Богдан
300 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB