Хотел меѓу две војни
Арс Ламина

Хотел меѓу две војни

Шифра на артикл: 049356
ISBN: 9786082675121
Код на производителот: 49356
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Хотел меѓу две војни е смел и богат псевдоисториски роман за лјубовта на Мустафа Кемал Ататурк и Елени Каринте. Забранета империја во проcепот меѓу фактите и фикcијата, меѓу војните и мирот, меѓу срcата и умот во нас, но и надвор од нас. Опсада на Троја созидана во душата на Мустафа наспроти јуришот на тагата и болката на Елени испишани во два романач во долгиот постмодернистиcхки ќХотел меѓу две војниќ на Русјаков и во истоимениот кус, сентиментален роман на Елени, вгнезден во него како резервно женско срcе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Александар Русјаков
Издавач Арс Ламина
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници256

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB