Писма од лудница
Арс Ламина

Писма од лудница

Шифра на артикл: 060520
ISBN: 9786082678290
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На првиот работен ден во психијатриската болница, специјализантот Војдан Лукин добива една навидум обична, но интригантна задача: да проучи писма што ги пишувала некоја дамнешна пациентка. Тој не може да претпостави каква тајна содржат едноставните, романтични реченици упатени до непознат примач. Илија Петровски е 87-годишен старец, со кревко здравје и со живи спомени. Деновите му се еднолични, а во главата му се одвива динамичен филм од неговата бурна младост што го оддалечи од можноста за семеен живот. Илија не е свесен што му носи блиската иднина. Духовите од минатото не мируваат и ќе се вратат да ги порамнат нерасчистените сметки, вкрстувајќи ги патиштата на Војдан и на Илија. „Писма од лудница“ е загадочен политички трилер за уделот на агентите на УДБА во сочувувањето, односно во уривањето на југословенската заедница на народите и крвавиот раскол на идеологијата позната како „братство и единство“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Срѓан Ивановиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници287

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB