Бахус
Арс Ламина

Бахус

Шифра на артикл: 093847
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
5,83 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Скопје.2005 година. Мирен, топол и бавен јунски ден во канцеларијата на мамурниот инспектор Јован Ингилизов. Набрзо, монотонијата на одделението за крвни деликти, како гром од ведро небо ќе ја растера веста за откриено тело во локалитетот Стоби. Истрагата е отворена, а секој новооткриен детаљ упатува на добро испланирано и изрежирано убиство. Паралелно со истрагата за убиството, одделението за потраги води случај за исчезнато лице со навидум лесно полициско досие што не упатува на сомнеж за вклученост во сериозни кривични дела. Но, ѓаволот се крие во деталите,а тие ја носат приказната во неочекуван правец, во светот на окултното и симболичното.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Сашо Кузмановски
Издавач Арс Ламина
Година на објавување2023
Број на страници278

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Анде Јанков
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Мери Арсова
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB