Дивергенти
КСЦ Полица

Дивергенти

Шифра на артикл: 000058
ISBN: 9786084721987
Код на производителот: 58
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во дистописката верзија на Чикаго, каде што живее Беатрис Прајор, општеството е поделено на пет фракции - Искрените, Несебичните, Бестрашните, Мирољубивите и Учените, секоја посветена на чувањето и развивањето на конкретната доблест. На одреден ден, секоја година, сите шестнаесетгодишници мора да се иницираат во одредена фракција на која ќе го посветат остатокот од својот жживот. Беатрис мора да одлучи дали да остане со своето семејство или да биде она што навистина е - не може да ги има двете. Нејзиниот избор ги изненадува сите, па дури и неа. Дивергенти од Вероника Рот е првата книга од трилогијата дистописки трилери полни со наелектризирани одлуки, трогателни предавства, зачудувачки последици и неочекувана љубов.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Вероника Рот
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници400

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB