Домот за необични деца на г-ѓа Перегрин
Топер

Домот за необични деца на г-ѓа Перегрин

Шифра на артикл: 000345
Баркод: 9786082084572
Код на производителот: 345
Автор: Ренсом Ригс
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Мистериозен остров Напуштен дом за сираци чудна збирка на многу необични фотографии. Сето тоа чека да биде откриено во Домот за необични деца на госпоѓицата Перегрин, незаборавен роман, кој ја меша фикцијата и фотографијата во едно возбудливо читателско дојивување. Како што почнува нашата приказна, ујасната семејна трагедија на шеснаесетгодишниот Џејкоб го наведува на патување на далечен остров далеку од брегот на Велс каде што тој ги открива урнатините на распаднатиот Дом за необични деца на госпоѓицата Перегрин. Како што Џејкоб ги истрајува напуштените спални соби и ходници, така станува јасно дека децата на госпоѓицата Перегрин биле нешто многу повеќе од необични. Тие, мојеби, биле опасни. Тие, мојеби, биле изолирани на напуштен остров со добра причина. И некако – невозмојно како што изгледа – тие, мојеби, се сѐ уште јиви.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Ренсом Ригс
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници374

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Harrison
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Townsend Jessica
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB