Градот на чудовишта
Топер

Градот на чудовишта

Шифра на артикл: 000741
Баркод: 9786082084992
Код на производителот: 741
Автор: Ренсом Ригс
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
3 септември 1940 година. Десет необични деца бегаат од армија смртоносни чудовишта. Единствжената личност што може да им помогне е заглавена во тело на птица. Неверојатното патување што започна во “Домот за необични деца на госпоѓица Перегрин“ продолжува со Џејкоб и неговите нови пријатели и со нивното патување во Лондон, центарот на необичност. Се надеваат дека таму ќе можат да пронајдат лек за нивната директорка, госпоѓицата Перегрин. Но, во градот кој е разурнат од војната, од секој агол yиркаат уасни изненадувања. А покрај борбата за да ги однесе своите пријатели на безбедно место, Џејкоб мора да донесе и вана одлука за својот однос со Ема Блум. Како и нејзиниот претходник, и оваа книга изобилува со возбудлива фантазија и со стари фотографии, кои создаваат едно уникатно читачко искуство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Ренсом Ригс
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници415

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Harrison
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Townsend Jessica
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB