Ерагон
Магор

Ерагон

Шифра на артикл: 003658
ISBN: 9789989144752
Код на производителот: 3658
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога главниот лик во овој роман – Ерагон ќе пронајде син камен во шумата, неговиот живот преку ноќ ќе биде уништен и тој ќе биде фрлен во еден нов судбоносен свет на опасности, магија и моќ. Заедно со својот змеј мора да се борат со мрачните непријатели на Империјата, водена од крал чиешто зло нема граници. Судбината на Империјата леи во рацете на Ерагон.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Кристофер Паолини
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2005
Број на страници551

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB