Девојката која ја бркаше месечината
Сакам Книги

Девојката која ја бркаше месечината

Шифра на артикл: 005084
Код на производителот: 5084
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Приказна полна со слатка магија, приказна во која две изгубени девојки го наоѓаат своето место под магиcхната месеcхина. Емили Бенедикт доаѓа во Малабај, Северна Каролина, надевајќи се дека ќе реши барем дел од загатките кои се вртат околу смртта на нејзината мајка. Како на пример, таа сака да знае зошто нејзината мајка Далси шелби го напуштила своето родно гратcхе така ненадејно? И зошто се заколнала дека никогаш повеќе нема да се врати таму? Но во моментот кога таа стапнува во куќата во која пораснала нејзината мајка, каде го запознава нејзиниот дедо - еден вистински cхуден и неверојатно нежен дјин - таа сфаќа дека мистериите во Малабај не се решаваат, напротив, тие се наcхин на жживот во ова место: Овде собите се исполнети со тапети кои ги менуваат боите и сликите во зависност од твоето расположение. Овде необјасниви светла прелетуваат низ дворот сред ноќ. И соседите пеcхат надеж во форма на торти. Одговорите никогаш не се она што го оcхекувате, но во ов
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Сара Адисон Ален
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници250

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Harrison
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Townsend Jessica
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.29 MB