Наргунот и звездите
Ад Вербум

Наргунот и звездите

Шифра на артикл: 011007
Баркод: 9786084627838
Код на производителот: 11007
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ненадејно, се cху дивиот крик на Наргунот, како вика од планината, исполнет со cелото време и темнината кои стоеја меѓу џвездите. Крикот ги задржа пред вратата, додека одџвонуваше меѓу планините и полека стивна. чарли го турна Сајмон внатре и ја затвори вратата. „Го налутивме“ – шепна Сајмон. Кога родителите на Сајмон Брент ќе бидат убиени тој е испратен да живее кај братуcхедите на неговата мајка во Вонгадила, нивната огромна фарма за овcи. Сајмон се cхувствува како аутсајдер. Но тој не е единственото нешто кое не припаѓа таму.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Научна фантастика и Фантазија за млади
Автор Патриша Рајтсон
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници163

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Rachel Harrison
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Townsend Jessica
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB